Domů Kurzy Výuka sebeobrany

Výuka sebeobrany

V naší akademii rozdělujeme výuku sebeobrany do dvou částí: psychologickou část a fyzickou část. 

Psychologická část 

Během kurzu klademe důraz na pochopení právě této části. Cvičení úderů, kopů a obranných technik je u nás samozřejmostí, nicméně je nutné si uvědomit, že toto není vše. Jednou z důležitých a klíčových částí sebeobrany je právě část kdy můžeme útoku předejít. V okamžiku kdy se musíme bránit fyzicky je nutné si přiznat, že kromě varianty A – útok úspěšně překonám, existuje i varianta B – útočník vyhraje a to může mít i fatální následky. Proto je nutné se snažit útoku předejít. Můžete si říkat, že to není možné, ale opak je pravdou. Už jen malá změna v chování může dělat veliký rozdíl. Např. stačí pouhé sledování svého okolí. Například při cestě domů nemusíme nutně zvolit neosvětlenou temnou cestu, místo toho zkusíme jít cestou osvětlenou i když je třeba delší. Při nástupu do dopravního prostředku zvolíme raději vůz, kde je rovnoměrné rozložení pohlaví a nevybereme vůz který obsadila tlupa 10 opilých mužů. Tyto případy zde uvádíme jen jako příklad a nemusí být aplikovatelné ze 100%, ale jedná se o pochopení principu uvažování. Další věcí je také řeč těla. Na kurzu se naučíte, jak samotnou řečí těla odradit útočníka od útoku.

Fyzická část

Během kurzu se naučíte různé techniky úderu a kopu. Dále se naučíte obranu proti různým druhům chytů a obranu proti úderům, obranu proti škrcení, proti porazu a dále různé techniky obrany na zemi.   

 

Zájemci o kurz sebeobrany se mohou přihlásit přes formulář níže.

Po přihlášení Vám potvrdíme návštěvu. Případně domluvíme individuální termíny.

V měsíci únor nabíráme nové zájemce.

Čas výuky: 18:00-19:30

Cena: 2 500,-Kč

Přímý kontakt pro dotazy: +420728722722, Sifu Martin Jelínek

Pokud Vám nevyhovuje úterý, tak můžete využít již otevřené vyučovací hodiny v pondělí a čtvrtek, vždy od 18:00 do 19:30. Minimální věk pro cvičení je 13 let.