Domů Kurzy Wing Tzun kung-fu

Wing Tzun kung-fu

 

Proč cvičit Wing Tsun kung-fu?

Wing Tsun (v překladu:Věčné jaro) je čínské bojové umění, opředené svými starými legendami o vzniku. Vzniklo před více než 250 lety ve městě Foshan a mezi zakladateli je i šaolinská mniška Ng-Mui, která naučila prostou dívku za jediný rok tolik, že podle legendy porazila uznávaného bojovníka v souboji a tím se vymanit z předem domluveného sňatku, z její strany nechtěného. Na její počest se toto mladé bojové umění pojmenovalo po jejim jméně. Tedy Wing Tzun. Toto pojmenování vydrželo do dnešní doby.

Odpověď na předchozí otázku je jednoduchá, rozvíjíte si skvěle koordinaci těla, učíte se psychologii boje, seznámíte se s taktilní reflexy a hlavně si osvojíte to nejvyšší „Principy Wing Tzun“, které jsou skvěle využitelné pro sebeobranu. 

Jelikož se jedná o bojové umění nikoliv jen o nějaký výběr technik určených pro sebeobranu je výuka zaměřena do tří částí, tradiční stránku, teoretickou stránku a na stránku praktickou. Právě to činí bojové umění Wing Tsun velmi poutavé pro ty, kteří se zajímají o čínskou kulturu, pro ty, kteří chtějí poznat sama sebe a své tělo a v neposlední řadě i pro ty, co při studiu bojového umění hledají také jeho funkčnost.

Zjednodušeně řečeno Wing Tzun rozvíjí tělo i ducha. 

Více o Wing Tsun: O nás ‹ Výuka Wing Tsun | Sebeobrana (ebmas-praha.cz)

Čas cvičení: vždy od 18 do 19:30 hodin

Každý zájemce nás může přijít navštívit ve dnech:

Nevyhovuje Vám úterý? Můžete přijít i v tyto dny:

  • pondělí
  • čtvrtek

Těší se na Vás Sifu Martin Jelínek  a Si-hing Jiří Votoček 🙂

 

Před první návštěvou se prosím přihlašte následujícím formulářem: